Lightweight Directory Access Protocol (8.x-4.9) - en to hr translation catalogue (33 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Groups
hr: Grupe

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Servers
hr: Poslužitelji

en: Login
hr: Prijava

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: None
hr: Nema

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Email
hr: E-pošta

en: User settings
hr: Postavke korisnika

en: Filter
hr: Pročisti

en: N/A
hr: N/D

en: Method
hr: Metoda

en: Attributes
hr: Atributi

en: Users
hr: Korisnici

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Account
hr: Račun

en: About
hr: Opis

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
hr: Trenutačna lozinka nedostaje ili je nevaljana; ona je nužna kako bipromijenili %name.
