LDAP / Active Directory Integration (2.0.1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Submit
hi: जमा करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Single
hi: एक

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: mail
hi: मेल

en: Email
hi: ईमेल

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Advanced
hi: विकसित

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Standard
hi: मानक

en: Email:
hi: ईमेल / ई -पता :
