LDAP / Active Directory Integration (2.0.10) - en to kn translation catalogue (28 entries)

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Attribute
kn: ಗುಣವಿಶೇಷ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Save Settings
kn: ಸಂಯೋಜನೆಗಳನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Allow
kn: ಅನುಮತಿಸಿ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Username:
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು:

en: Password:
kn: ಗುಪ್ತಪದ(_P):

en: Email:
kn: ಇಮೇಲ್:
