LDAP / Active Directory Integration (2.0.10) - en to mr translation catalogue (25 entries)

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Attribute
mr: गुणधर्म

en: Value
mr: किंमत

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Daily
mr: रोज

en: Weekly
mr: साप्ताहिक

en: Monthly
mr: मासिक(Monthly)

en: Test
mr: चाचणी

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Single
mr: एक

en: Multiple
mr: अनेक

en: Settings
mr: संरचना

en: Save
mr: संरक्षीत

en: mail
mr: मेल

en: Email
mr: ईमेल

en: Block
mr: भाग

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Filter
mr: गाळणी

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा
