LDAP / Active Directory Integration (2.0.9) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Attribute
it: Attributo

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Action
it: Azione

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: Single
it: Singola

en: Multiple
it: Multipla

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: mail
it: e-mail

en: Email
it: E-mail

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Block
it: Blocco

en: Never
it: Mai

en: Filter
it: Filtra

en: Advanced
it: Avanzate

en: Allow
it: Permetti

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Username:
it: Nome utente:

en: Email:
it: E-mail:
