LDAP / Active Directory Integration (2.1.0) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: Test
hi: परीक्षण

en: Single
hi: एक

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Upload
hi: अपलोड

en: Email
hi: ईमेल

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Allow
hi: अनुमति दें

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Sorry, unrecognized username or password.
hi: क्षमा करें, उपयोगकर्ता का नाम या पासवर्ड अपरिचित है।
