LDAP / Active Directory Integration (2.1.0) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Mensalmente

en: Test
pt: Teste

en: Single
pt: Simples

en: Multiple
pt: Múltipla

en: Settings
pt: Configurações

en: Note:
pt: Nota:

en: Save
pt: Salvar

en: Upload
pt: Carregar

en: Save Settings
pt: Salvar Configurações

en: Please enter a valid email address.
pt: Favor adicionar um e-mail válido.

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Block
pt: Bloco

en: Never
pt: Nunca

en: Filter
pt: Filtrar

en: Allow
pt: Permitir

en: Phone Number
pt: Número do Telefone

en: Save Changes
pt: Salvar alterações

en: Query
pt: Consulta

en: Sorry, unrecognized username or password.
pt: Desculpe, nome de usuário ou senha não reconhecidos.

en: Skip
pt: Pular

en: Username:
pt: Usuário:

en: Password:
pt: Senha:

en: Mappings
pt: Mapeamentos

en: Get Started
pt: Comece agora

en: LDAP Configuration
pt: Configuração LDAP

en: LDAP Server
pt: Servidor LDAP
