Leaflet (10.2.25) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Value
pl: Wartość

en: Enable
pl: Włącz

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Center
pl: Środek

en: px
pl: pikseli

en: Path
pl: Ścieżka

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Options
pl: Opcje

en: Fields
pl: Pola

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Position
pl: Pozycja

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Show
pl: Pokaż

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Map
pl: Mapa

en: Maximum zoom
pl: Maksymalne powiększenie

en: Minimum zoom
pl: Minimalne powiększenie

en: Marker
pl: Znacznik

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: Values
pl: Wartości

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Control
pl: Kontrola

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Data Source
pl: Źródło danych

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Grouping field
pl: Pole grupujące

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Data source
pl: Źródło danych

en: Title Field
pl: Pole nazwy

en: Choose the field which will appear as a title on tooltips.
pl: Wybierz pole, które pojawi się jako tytuł w podpowiedziach.

en: Description Field
pl: Pole opisu

en: Geocoder
pl: Geokoder

en: Map Settings
pl: Ustawienia mapy

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Map Height
pl: Wysokość mapy

en: Which field contains geodata?
pl: Które pole zawiera geodane?

en: Checked
pl: Sprawdzone

en: Geocoder settings
pl: Ustawienia geokodowania

en: Data sources
pl: Źródła danych

en: Title attribute
pl: Atrybut title
