Leaflet (10.2.30) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: Enable
it: Abilita

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Center
it: Centro

en: Path
it: Percorso

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Options
it: Opzioni

en: Fields
it: Campi

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Position
it: Posizione

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Show
it: Mostra

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Map
it: Mappa

en: Read only
it: Sola lettura

en: Values
it: Valori

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Data Source
it: Sorgente dati

en: Toolbar
it: Barra strumenti

en: Providers
it: Fonti esterne

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Grouping field
it: Raggruppamento campi

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Checked
it: Selezionato
