Leaflet (10.2.34) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Value
pt: Valor

en: Enable
pt: Ativar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Center
pt: Centrar

en: Path
pt: Caminho

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Options
pt: Opções

en: Fields
pt: Campos

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Position
pt: Posição

en: Show
pt: Mostrar

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Map
pt: Mapa

en: Read only
pt: Só de leitura

en: Values
pt: Valores

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Toolbar
pt: Barra de Ferramentas

en: Grouping field
pt: Agrupar campos

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: View mode
pt: Modo de visualização
