Leaflet (2.0.2) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Description field
hi: विवरण क्षेत्र

en: px
hi: पिक्सेल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Position
hi: स्थान

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Map
hi: नक्शा

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
