Leaflet (2.1.15) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Center
id: Tengah

en: Description field
id: Bidang deskripsi

en: Path
id: Jalur

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Options
id: Opsi

en: Fields
id: Bidang isian

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Provider
id: Penyedia

en: Position
id: Posisi

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Map
id: Peta

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Checked
id: Terpilih
