Leaflet (2.1.21) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Center
he: מרכז

en: Description field
he: שדה תאור

en: Path
he: מיקום

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Options
he: אפשרויות

en: Locale
he: תרגום

en: Fields
he: שדות

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Provider
he: ספק

en: Position
he: מיקום

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Show
he: הצג

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Map
he: מפה

en: Read only
he: לקריאה בלבד

en: Popup
he: פופאפ

en: Toolbar
he: סרגל כלים

en: Fullscreen
he: מסך מלא

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Checked
he: נבדק
