Leaflet (2.1.21) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Center
uk: По центру

en: Description field
uk: Поле опису

en: px
uk: пікс

en: Path
uk: Шлях

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Options
uk: Опції

en: Locale
uk: Мова

en: Fields
uk: Поля

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Provider
uk: Постачальник

en: Position
uk: Позиція

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Show
uk: Показати

en: Delay
uk: Затримка

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Map
uk: Мапа

en: Maximum zoom
uk: Максимальне збільшення

en: Minimum zoom
uk: Мінімальний масштаб

en: Marker
uk: Позначка

en: Map height
uk: Висота карти

en: Read only
uk: Тільки для читання

en: Input
uk: Ввід

en: Icon size
uk: Розмір піктограм

en: Popup
uk: Спливні

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Centre
uk: Центральний регіон

en: Control
uk: Керування

en: Data Source
uk: Джерело даних

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: Providers
uk: Провайдери

en: Fullscreen
uk: На весь екран

en: Data source
uk: Джерело даних

en: Icon Size
uk: Розмір піктограм

en: Title Field
uk: Поле заголовку

en: Markers
uk: Мітки

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Map Height
uk: Висота карти

en: Which field contains geodata?
uk: Яке поле містить географічні дані?

en: Checked
uk: Перевірено

en: Geocoder settings
uk: Налаштування геокодувальника

en: Popup Content
uk: Спливний вміст

en: Force
uk: Сила
