Leaflet (2.1.22) - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Center
ru: Центр

en: Description field
ru: Поле описания

en: Path
ru: Путь

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Options
ru: Настройки

en: Locale
ru: Язык

en: Fields
ru: Поля

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Provider
ru: Поставщик

en: Position
ru: Позиция

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Show
ru: Показать

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Map
ru: Карта

en: Maximum zoom
ru: Максимальный масштаб

en: Minimum zoom
ru: Минимальный масштаб

en: Marker
ru: Маркер

en: Map height
ru: Высота карты

en: Read only
ru: Только чтение

en: Icon size
ru: Размер значка

en: Popup
ru: Всплывающее окно

en: Control
ru: Управление

en: Data Source
ru: Исходные данные

en: Toolbar
ru: Панель инструментов

en: Providers
ru: Поставщики

en: Fullscreen
ru: Во весь экран

en: Title Field
ru: Поле заголовка

en: Description Field
ru: Поле описания

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Which field contains geodata?
ru: Какое поле содержит геоданные?

en: Checked
ru: Выбранный

en: Geocoder settings
ru: Настройки геокодирования

en: Popup Content
ru: Всплывающее содержимое
