Leaflet (2.1.5) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Center
ja: 中央

en: Description field
ja: 説明フィールド

en: Path
ja: パス

en: Unknown
ja: 不明

en: Options
ja: オプション

en: Fields
ja: フィールド

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Position
ja: ポジション

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Delay
ja: 遅延

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Map
ja: 地図

en: Icon size
ja: アイコンサイズ

en: Popup
ja: ポップアップ

en: Zoom
ja: ズーム

en: Control
ja: コントロール

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Map Height
ja: 地図の高さ

en: Checked
ja: チェック済
