Leaflet (2.2.10) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Description field
nl: Beschrijvingsveld

en: Path
nl: Pad

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Options
nl: Opties

en: Fields
nl: Velden

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Position
nl: Positie

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Show
nl: Weergeven

en: Delay
nl: Vertraging

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Map
nl: Landkaart

en: Minimum zoom
nl: Minimale zoom

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Read only
nl: Alleen lezen

en: Input
nl: Invoer

en: Icon size
nl: Pictogramgrootte

en: Token module
nl: Token-module

en: Control
nl: Beheer

en: Data Source
nl: Databron

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Title Field
nl: Titelveld

en: Map Settings
nl: Kaartinstellingen

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Map Height
nl: Kaarthoogte

en: Name field
nl: Naamveld

en: Checked
nl: Aangevinkt

en: Geocoder settings
nl: Geocoder-instellingen
