Leaflet (2.2.7) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Center
fr: Centre

en: Description field
fr: Champ description

en: Path
fr: Chemin

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Locale
fr: Localisation

en: Fields
fr: Champs

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Show
fr: Afficher

en: Delay
fr: Délai

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Map
fr: Carte

en: Maximum zoom
fr: Zoom maximum

en: Minimum zoom
fr: Zoom minimum

en: Marker
fr: Marqueur

en: Map height
fr: Hauteur de la carte

en: Read only
fr: Lecture uniquement

en: Input
fr: Entrée

en: Icon size
fr: Taille de l'icône

en: Control
fr: Contrôle

en: Data Source
fr: Source de données

en: Toolbar
fr: Barre d'outils

en: Providers
fr: Fournisseurs

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: Data source
fr: Source de données

en: Icon URL
fr: URL de l'icône

en: Icon Size
fr: Taille de l'icône

en: Title Field
fr: Champ Titre

en: Choose the field which will appear as a title on tooltips.
fr: Choisissez le champ qui sera utilisé comme titre des info-bulles.

en: Description Field
fr: Champ Description

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Map Height
fr: Hauteur de la carte

en: Icon type
fr: Type d'icône

en: Which field contains geodata?
fr: Quel champ contient les données de géolocalisation ?

en: Checked
fr: Vérifié

en: Leaflet Map
fr: Carte Leaflet

en: Map Icon
fr: Icône de la carte

en: Icon Shadow URL
fr: URL de l'ombre de l'icône

en: Leaflet default map.
fr: Carte Leaflet par défaut.

en: Geocoder settings
fr: Paramètres de Geocoder

en: Data sources
fr: Sources de données

en: Shadow Anchor
fr: Ancrage de l'ombre
