Leaflet Choropleth (1.0.0) - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Value
hu: Érték

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Format
hu: Formátum

en: Path
hu: Útvonal

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Maximum zoom
hu: Legnagyobb nagyítás

en: Minimum zoom
hu: Legkisebb nagyítás

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Values
hu: Értékek

en: About
hu: Leírás

en: Icon size
hu: Ikon méret

en: Popup
hu: Felugró

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Bottom Left
hu: Lent balra

en: Bottom Right
hu: Lent jobbra

en: Top Left
hu: Fent balra

en: Top Right
hu: Fent jobbra

en: Control
hu: Vezérlés

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Providers
hu: Szolgáltatók

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Data source
hu: Adatforrás

en: Icon URL
hu: Ikon webcím

en: Icon anchor
hu: Ikon horgony

en: Icon type
hu: Ikon típus

en: Checked
hu: Ellenőrizve

en: Geocoder settings
hu: Geocoder beállítások

en: Map position
hu: Térkép pozíció

en: Leaflet map
hu: <em>Leaflet</em> térkép

en: Leaflet Markercluster
hu: <em>Leaflet</em> Markercluster

en: Map icon
hu: Térkép ikon

en: Shadow anchor
hu: Árnyék horgony

en: Popup anchor
hu: Felbukkanó horgony

en: Marker Cluster Additional Options
hu: Jelölő-csoportosítás további lehetőségei

en: Leaflet Path Documentation
hu: <em>Leaflet</em> útvonal dokumentáció
