Leaflet Choropleth (1.0.5) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Format
it: Formato

en: Path
it: Percorso

en: Notes
it: Note

en: Options
it: Opzioni

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Position
it: Posizione

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Values
it: Valori

en: About
it: Informazioni

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Providers
it: Fonti esterne

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Checked
it: Selezionato

en: Use rendered output to group rows
it: Raggruppa le righe in base al valore visualizzato
