Legal (2.0.0) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Language
ru: Язык

en: Version
ru: Версия

en: Login
ru: Логин

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: Display Terms and Conditions statement on the registration page.
ru: Показывает Условия использования на странице регистрации.

en: Terms and Conditions
ru: Условия использования

en: Terms and Conditions of Use
ru: Условия использования сайта

en: Terms & Conditions
ru: Условия использования

en: <strong>Accept</strong> Terms & Conditions of Use
ru: <strong>Принимаю</strong> Условия использования

en: Your Terms & Conditions
ru: Ваши Условия использования

en: Display Style
ru: Стиль отображения

en: Scroll Box
ru: В окне с прокруткой

en: Scroll Box (CSS)
ru: В окне с прокруткой (CSS)

en: HTML Text
ru: HTML-текст

en: Additional Checkboxes
ru: Дополнительные соглашения

en: Each field will be shown as a checkbox which the user must tick to register.
ru: Каждое поле будет показано в виде условия, с которым пользователь должен согласиться, чтобы зарегистрироваться.

en: Label
ru: Метка

en: Explain Changes
ru: Разъяснение об изменениях

en: Explain what changes were made to the T&C since the last version. This will only be shown to users who accepted a previous version. Each line will automatically be shown as a bullet point.
ru: Объясните, какие изменения были внесены в Условия использования по сравнению с прошлой версией. Это будет показано только пользователям, которые приняли предыдущую версию. Каждая новая строка будет оформлена как пункт списка.

en: Changes
ru: Изменения

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Terms & Conditions have been saved.
ru: Условия использования сохранены.

en: User ID cannot be identified.
ru: Неизвестный ID пользователя.

en: Changes List
ru: Список изменений

en: Changes to the Terms & Conditions since last accepted:
ru: Изменения в Условиях использования с тех пор, как вы с ними согласились:

en: Format
ru: Формат

en: User
ru: Пользователь

en: Configure
ru: Настроить

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: New window
ru: Новое окно

en: Desc
ru: По убыванию

en: Session closed for %name.
ru: Для %name сессия закрыта.

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: English
ru: Английский

en: Extras
ru: Дополнительные

en: Accepted
ru: Принятые

en: Languages
ru: Языки

en: Revision
ru: Редакция

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Apply
ru: Применить

en: Language code
ru: Код языка

en: Offset
ru: Пропустить

en: %name accepted T&C version %tc_id.
ru: Пользователь %name принял Условия использования %tc_id версии.

en: Registration
ru: Регистрация

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
ru: Вы только что использовали вашу ссылку одноразового входа. Она больше недействительна. Пожалуйста, введите ваш новый пароль.

en: Terms of use
ru: Условия использования

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Legal Terms & Conditions
ru: Условия использования

en: Terms & Conditions text.
ru: Текст Условий использования.

en: Terms & Conditions.
ru: Условия использования.
