Legal (3.0.2) - en to uk translation catalogue (61 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Language
uk: Мова

en: Version
uk: Версія

en: Login
uk: Вхід

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Legal
uk: Правила сайту

en: Display Terms and Conditions statement on the registration page.
uk: Показує Правила сайту на сторінці реєстрації.

en: Terms and Conditions
uk: Умови користування

en: Terms and Conditions of Use
uk: Умови та Правила користування

en: Terms & Conditions
uk: Правила сайту

en: <strong>Accept</strong> Terms & Conditions of Use
uk: <strong>Я приймаю</strong> ці Умови використання Сайту.

en: Your Terms & Conditions
uk: Правила й умови вашого сайту

en: Display Style
uk: Стиль відображення

en: Scroll Box
uk: Вікно з прокручуванням

en: Scroll Box (CSS)
uk: У вікні із прокручуванням (CSS)

en: HTML Text
uk: Html-Текст

en: Additional Checkboxes
uk: Додаткові прапорці

en: Each field will be shown as a checkbox which the user must tick to register.
uk: Кожне поле буде показано у вигляді умови, з яким користувач повинен погодитися, щоб зареєструватися.

en: Label
uk: Мітка

en: Explain Changes
uk: Роз'яснення про зміни

en: Explain what changes were made to the T&C since the last version. This will only be shown to users who accepted a previous version. Each line will automatically be shown as a bullet point.
uk: Поясніть, які зміни відбулись у правилах та умовах з часу останньої версії. Буде показане користувачам, що прийняли попередню версію. Кожен новий рядок буде автоматично оформлений у вигляді маркованого списку.

en: Changes
uk: Зміни

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Terms & Conditions have been saved.
uk: Правила сайту були збережені.

en: User ID cannot be identified.
uk: Невідомий ID користувача.

en: Changes List
uk: Список змін

en: Changes to the Terms & Conditions since last accepted:
uk: Зміни до правил сайту в порівнянні з останніми прийнятими:

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: Format
uk: Формат

en: User
uk: Користувач

en: Configure
uk: Налаштувати

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: New window
uk: Нове вікно

en: Desc
uk: Спад

en: Session closed for %name.
uk: Сеанс для користувача %name завершено.

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Date Added
uk: Додано

en: English
uk: Англійська

en: Extras
uk: Додаткові

en: Accepted
uk: Прийняте

en: Languages
uk: Мови

en: Revision
uk: Редакція

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Language code
uk: Код мови

en: Offset
uk: Зміщення

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Terms of use
uk: Умови використання

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Verifying entry...
uk: Перевірка запису...
