Legal (4.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Content
id: Konten

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Language
id: Bahasa

en: Version
id: Versi

en: Date
id: Tanggal

en: Name
id: Nama

en: Terms and Conditions
id: Syarat dan Ketentuan

en: Terms and Conditions of Use
id: Syarat dan Ketentuan Penggunaan

en: Terms & Conditions
id: Syarat & Ketentuan

en: <strong>Accept</strong> Terms & Conditions of Use
id: <strong>Terima</strong> Syarat & Ketentuan Penggunaan

en: Your Terms & Conditions
id: Syarat & Ketentuan Anda

en: Preview
id: Pratinjau

en: Terms & Conditions have been saved.
id: Syarat & Ketentuan sudah disimpan.

en: User
id: Pengguna

en: Configure
id: Konfigurasi

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Revision
id: Revisi

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Offset
id: Letak

en: Registration
id: Pendaftaran

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
id: Anda baru saja menggunakan link masuk satu kali Anda. Tidak perlu lagi menggunakan tautan ini untuk masuk. Silahkan ganti password anda.

en: Asc
id: Urutan turun
