Library Guide Management System (10.1.0) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Subject
cy: Testun

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: User
cy: Defnyddiwr

en: All
cy: I gyd

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Block
cy: Bloc

en: Custom
cy: Addasu

en: Location
cy: Lleoliad

en: Media
cy: Cyfryngau

en: print
cy: argraffu

en: Position
cy: Lleoliad

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio
