Library Guide Management System (10.1.0) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Overview
id: Sekilas

en: Weight
id: Bobot

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Year
id: Tahun

en: Block
id: Blok

en: Custom
id: Tersuai

en: Location
id: Lokasi

en: Owner
id: Pemilik

en: Position
id: Posisi

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: New
id: Baru

en: Apply
id: Terapkan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Hide description
id: Sembunyikan deskripsi
