Library Guide Management System (10.1.0) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Subject
ja: 件名

en: Description
ja: 説明

en: Last Updated
ja: 最終更新

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Year
ja: 年

en: Block
ja: ブロック

en: Custom
ja: カスタム

en: Location
ja: 場所

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Position
ja: ポジション

en: Page Title
ja: ページタイトル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: New
ja: 新

en: Apply
ja: 適用

en: Publisher
ja: 出版社

en: Edition
ja: エディション

en: Item Title
ja: アイテムタイトル

en: Call Number
ja: 電話番号

en: Asc
ja: 昇順

en: Hide description
ja: 説明を非表示
