Library Guide Management System (10.1.0) - en to jv translation catalogue (21 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Delete
jv: Busak

en: Type
jv: Tipe

en: Subject
jv: Subyek

en: Description
jv: Katrangan

en: Overview
jv: Sekilas

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weight
jv: Urutan

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: User
jv: Panganggo

en: All
jv: Kabèh

en: Year
jv: Tahun

en: Block
jv: Blok

en: Custom
jv: Kostum

en: Location
jv: Lokasi

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Asc
jv: Urut Maju
