Library Guide Management System (10.1.0) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Last Updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Year
nl: Jaar

en: Block
nl: Blok

en: Custom
nl: Aangepast

en: Location
nl: Locatie

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Position
nl: Positie

en: Page Title
nl: Paginatitel

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: New
nl: Nieuwe

en: Apply
nl: Toepassen

en: Publisher
nl: Uitgever

en: Edition
nl: Editie

en: Item Title
nl: Item titel

en: Call Number
nl: Plaatsingsnummer

en: Guide
nl: Gids

en: Catalog URL
nl: Catalogus-URL

en: Asc
nl: Oplopend

en: Hide description
nl: Beschrijving verbergen

en: Search ...
nl: Zoeken...
