Library Guide Management System (10.1.0) - en to ta translation catalogue (26 entries)

en: Title
ta: தலைப்பு

en: Body
ta: பொருள் விரிவாக்கம்

en: Delete
ta: அழி

en: Type
ta: வகை

en: Subject
ta: பொருள்

en: Description
ta: விரிவாக்கம்

en: Last Updated
ta: கடைசியாக புதுப்பிக்கப்பட்டவை

en: Overview
ta: மேற்பார்வை

en: Edit
ta: மாற்று

en: Reset
ta: மீளமை

en: Weight
ta: எடை

en: Save
ta: சேமி

en: Default
ta: இயல்பான

en: User
ta: பயனர்

en: All
ta: எல்லா

en: Year
ta: வருடம்

en: Block
ta: பெட்டி

en: Custom
ta: விருப்பத்தெரிவு

en: Location
ta: இடம்

en: Media
ta: ஊடகம்

en: Owner
ta: உரிமையாளர்

en: Position
ta: இடம்

en: Sort by
ta: வரிசையாக

en: New
ta: புதிய

en: Apply
ta: விண்ணப்பி

en: Hide description
ta: விளக்கத்தை மறை
