Library Guide Management System (10.1.0) - en to vi translation catalogue (29 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Delete
vi: Xóa

en: Type
vi: Kiểu

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Description
vi: Mô tả

en: Overview
vi: Tổng quan

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: User
vi: Người dùng

en: All
vi: Tất cả

en: Year
vi: Năm

en: Block
vi: Khối

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Location
vi: Vị trí

en: Media
vi: Phương tiện

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: print
vi: in

en: Position
vi: Vị trí

en: Page Title
vi: Tên trang

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: New
vi: Mới

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Databases
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Asc
vi: Tăng dần
