Library Guide Management System (10.1.1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Year
it: Anno

en: Block
it: Blocco

en: Custom
it: Personalizzato

en: Location
it: Posizione

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: print
it: stampa

en: Position
it: Posizione

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Sort by
it: Ordina per

en: New
it: Nuovo

en: Apply
it: Applica

en: Publisher
it: Editore

en: Hide description
it: Nascondi la descrizione
