Library Guide Management System (10.1.1) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Description
ku: دەربارە

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: All
ku: هەموو

en: Year
ku: ساڵ

en: Block
ku: بلۆک

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Location
ku: شوێن

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Owner
ku: خاوەن
