Library Guide Management System (10.1.1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: User
pt: Utilizador

en: All
pt: Todos

en: Year
pt: Ano

en: Block
pt: Bloco

en: Custom
pt: Personalizado

en: Location
pt: Localização

en: Desc
pt: Descendente

en: Owner
pt: Proprietário

en: Position
pt: Posição

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: New
pt: Novo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Asc
pt: Ascendente
