Library Guide Management System (10.1.2) - en to eo translation catalogue (23 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Delete
eo: Forigu

en: Type
eo: Tipo

en: Subject
eo: Temo

en: Description
eo: Priskribo

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Weight
eo: Pezo

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: User
eo: Uzanto

en: All
eo: Ĉiuj

en: Year
eo: Jaro

en: Block
eo: Bloko

en: Custom
eo: Propra

en: Location
eo: Loko

en: Desc
eo: malkreske

en: Position
eo: Loko

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Apply
eo: Apliku

en: Asc
eo: kreske
