Library Guide Management System (10.1.2) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Description
is: Lýsing

en: Last Updated
is: Síðast uppfært

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: URL
is: vefslóð

en: User
is: Notandi

en: All
is: Allt

en: Year
is: Ár

en: Block
is: Blokk

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Location
is: Staðsetning

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Owner
is: Eigandi

en: Position
is: Staðsetning

en: Sort by
is: Raða eftir

en: New
is: Nýtt

en: Apply
is: Virkja
