Library Guide Management System (10.1.2) - en to ml translation catalogue (16 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Body
ml: ഘടന

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Type
ml: തരം

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Last Updated
ml: അവസാനമായി പുതുക്കിയത്

en: Overview
ml: അവലോകനം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്
