Library Guide Management System (10.1.2) - en to ne translation catalogue (22 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Type
ne: प्रकार

en: Subject
ne: विषय

en: Description
ne: विवरण

en: Overview
ne: समिक्षा

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Weight
ne: वजन

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: URL
ne: यूआरएल

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: All
ne: सबै

en: Year
ne: वर्ष

en: Block
ne: ब्लक

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Location
ne: स्थान

en: Media
ne: मिडिया

en: Sort by
ne: क्रमबद्ध

en: New
ne: नयाँ
