Library Guide Management System (10.1.2) - en to fi translation catalogue (26 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Delete
fi: Poista

en: Type
fi: Tyyppi

en: Subject
fi: Aihe

en: Description
fi: Kuvaus

en: Last Updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: User
fi: Käyttäjä

en: All
fi: Kaikki

en: Year
fi: Vuosi

en: Block
fi: Lohko

en: Custom
fi: Oma

en: Location
fi: Sijainti

en: Owner
fi: Omistaja

en: Position
fi: Sijoitus

en: Sort by
fi: Lajittele

en: New
fi: Uusi

en: Apply
fi: Käytä

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: Hide description
fi: Piilota kuvaus
