Library Guide Management System (10.1.2) - en to fil translation catalogue (14 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Body
fil: Nilalaman

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Subject
fil: Paksa

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Overview
fil: Pangkalahatang-ideya

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Weight
fil: Timbang

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: All
fil: Lahat

en: Block
fil: Tipak
