Library Guide Management System (10.1.2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Subject
fr: Objet

en: Last Updated
fr: Dernière mise à jour

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Year
fr: Année

en: Block
fr: Bloc

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Location
fr: Emplacement

en: Media
fr: Média

en: Owner
fr: Propriétaire

en: print
fr: imprimer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Link Text
fr: Lier le texte

en: New
fr: Nouveau

en: Apply
fr: Appliquer

en: Publisher
fr: Éditeur

en: Databases
fr: Bases de données

en: Edition
fr: Édition

en: Item Title
fr: Titre de l'élément

en: Call Number
fr: Numéro d'appel

en: Hide description
fr: Masquer la description
