Library Guide Management System (10.1.2) - en to gu translation catalogue (15 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Subject
gu: વિષય

en: Description
gu: વર્ણન

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Weight
gu: તરલતા

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Year
gu: વર્ષ

en: Location
gu: સ્થાન

en: Apply
gu: લાગુ કરો
