Library Guide Management System (10.1.2) - en to hu translation catalogue (37 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: URL
hu: Webcím

en: User
hu: Felhasználó

en: All
hu: Mind

en: Year
hu: Év

en: Block
hu: Blokk

en: Custom
hu: Egyéni

en: Location
hu: Helyszín

en: Media
hu: Média

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: print
hu: nyomtatás

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Sort by
hu: Rendezés

en: New
hu: Új

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Databases
hu: Adatbázisok

en: Edition
hu: Kiadás

en: Call Number
hu: Lehívási szám

en: Catalog URL
hu: Katalógus URL

en: Asc
hu: Növ

en: Hide description
hu: Leírás elrejtése

en: databases
hu: adatbázisok
