Library Guide Management System (10.1.2) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: print
kn: ಮುದ್ರಿಸು

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Databases
kn: ದತ್ತಸಂಚಯಗಳು
