Library Guide Management System (10.1.2) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Subject
uk: Тема

en: Description
uk: Опис

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: URL
uk: URL-адреса

en: User
uk: Користувач

en: All
uk: Все

en: Year
uk: Рік

en: Block
uk: Блок

en: Custom
uk: Власний

en: Location
uk: Місце розташування

en: Media
uk: Медіа

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: print
uk: друк

en: Position
uk: Позиція

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Link Text
uk: Текст посилання

en: New
uk: Нові

en: Apply
uk: Застосувати

en: Publisher
uk: Видавець

en: Databases
uk: Бази даних

en: Edition
uk: Видання

en: Item Title
uk: Заголовок елемента

en: Guide
uk: Путівник

en: Asc
uk: Зрост

en: Hide description
uk: Приховати опис
