Libraries API (4.0.5) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Version
pl: Wersja

en: Name
pl: Nazwa

en: Assets
pl: Zasoby

en: Local
pl: Lokalnie

en: Variants
pl: Warianty

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Dependencies
pl: Zależności

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
pl: Biblioteka %dependency, od której zależy biblioteka %library, nie jest zainstalowana.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
pl: Wersja %dependency_version biblioteki %dependency nie jest kompatybilna z biblioteką %library.

en: The %library library could not be found.
pl: Bibloteka %library nie została znaleziona.

en: The version of the %library library could not be detected.
pl: Wersja biblioteki %library nie została wykryta.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
pl: Zainstalowana wersja %version biblioteki %library nie jest wspierana.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
pl: Wariant %variant biblioteki %library nie został znaleziony.

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
pl: Umożliwia zależne od wersji i wspólne korzystanie z zewnętrznych bibliotek.
