Libraries API (8.x-3.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Version
ja: バージョン

en: Name
ja: 名前

en: Assets
ja: アセット

en: Libraries
ja: ライブラリ

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
ja: %dependency ライブラリのバージョン %dependency_version は %library と互換性がありません。

en: The %library library could not be found.
ja: %library ライブラリが見つかりませんでした。

en: The version of the %library library could not be detected.
ja: %library ライブラリのバージョンが検出できませんでした。

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
ja: インストールされたバージョン %version の %library ライブラリはサポートされていません。

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
ja: 外部ライブラリのバージョン依存と共有使用を許可します。
