Library (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Transaction ID
de: Transaktions-ID

en: Item
de: Element

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Label
de: Beschriftung

en: Notes
de: Hinweise

en: Created
de: Erstellt

en: Other
de: Weitere

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Changed
de: Geändert

en: Due date
de: Fälligkeitsdatum

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Check in
de: Original durch Arbeitskopie ersetzen

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: User id
de: Benutzer-ID

en: Check out
de: Kasse

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Library
de: Bibliothek

en: Renew
de: Verlängern

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Processed by
de: Verarbeitet von
