Library (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Transaction ID
sv: Transaktions-ID

en: Item
sv: Artikel

en: Message
sv: Meddelande

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Label
sv: Etikett

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Created
sv: Skapad

en: Other
sv: Övriga

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Changed
sv: Ändrad

en: Due date
sv: Förfallodag

en: Language code
sv: Språkkod

en: Barcode
sv: Streckkod

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: User id
sv: ID för användare

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Library
sv: Bibliotek

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
