Library (8.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Transaction ID
da: Transaktions ID

en: Item
da: Element

en: Remove
da: Fjern

en: Message
da: Meddelelse

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Label
da: Etiket

en: Notes
da: Noter

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Other
da: Anden

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Changed
da: Ændret

en: Transaction id
da: Transaktions-ID

en: Language code
da: Sprogkode

en: Check in
da: Frigiv

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Library
da: Bibliotek
