Library (8.x-1.0-alpha2) - en to es translation catalogue (22 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Transaction ID
es: ID de la transacción

en: Item
es: Elemento

en: Remove
es: Eliminar

en: Message
es: Mensaje

en: Node ID
es: ID del nodo

en: Label
es: Etiqueta

en: Notes
es: Notas

en: Created
es: Creado

en: Create
es: Crear

en: Other
es: Otro(s)

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Changed
es: Modificado

en: Due date
es: Fecha de vencimiento

en: Language code
es: Código de idioma

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: About
es: Acerca de

en: User id
es: Id de usuario

en: Publishing status
es: Estado de publicación

en: Library
es: Librería

en: Renew
es: Renovar

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.
